II PŁOMIEŃ CUP
Sobota 15-08 i Niedziela 16-08, to pokaz siły jaka tkwi i która napędza rozwój klubu PŁOMIEŃ Częstochowa. Niby prosta rzecz - turniej dla dzieci. Jednak aby to tak wyglądało jak u nas, potrzeba solidarności i OGROMNEGO ZAANGAŻOWANIA ze strony Zarządu i Rodziców.
Zarząd czyli : Grzegorz Zbroszczyk i Wojciech Kubik oraz Panowie, którzy wszystko nadzorowali i nadali Wysokiej Klasy Poziom w Organizacji Turnieju czyli Wojciech Smaga i Trener Artur Minkina. Trenerzy Maciej Górniak i Krzysztof Lazik, Pan Jacek Maciejczyk i Pani Kasia Ratajczyk wykonali świetną pracę na rzecz klubu. Oczywiście cisi bohaterowie w organizacji tego turnieju, bez których nie byłoby szans osiągnąć tak wspaniałego widowiska - to Rodzice zawodników rocznika 09 i rocznika 10 naszego klubu. Zarząd przekonał się, że praca którą do tej pory wykonali dla klubu,została poparta i doceniona poprzez pracę rodziców w przygotowaniach do turnieju ! To właśnie jest SIŁA PŁOMIENIA, KTÓRA TERAZ MOCNO SIĘ UKAZAŁA !!!
Turniej pod względem sportowym był na bardzo wysokim poziomie. Uczestniczyły w nim takie zespoły jak GÓRNIK Zabrze, GKS Katowice,WIDZEW Łódz,REKORD Bielsko- Biała, ŚLĘZA Wrocław, RODŁO Opole, RAP Radomsko, UKS RAKÓW, JEDNOŚĆ STADION Śląski, ORKAN Rzerzęczyce, SPORTOWA Częstochowa a także drużyny gospodarzy. W sytuacji, gdy wszyscy walczymy z koronawirusem wiele drużyn, mimo chęci nie zjawiło się na turnieju.
W sobotnich rozgrywkach, rocznika 09, w meczu finałowym drużyna żeńska przegrała ze Sportową Częstochowa,która jak się okazało po turnieju, grała zawodnikami ze starszego rocznika 08 i 07. Brawa więc, należą się tym bardziej drużynie GKS Katowice.
Niedzielny turniej rocznika 10 przyniósł nam finał: GÓRNIK Zabrze-WIDZEW Łódz. Te dwie renomowane marki pokazały bardzo wysoki poziom piłkarski. Ostatecznie to WIDZEW cieszył się ze zwycięstwa w turnieju.
Dzięki takiej pracy : Zarządu,Trenerów, Rodziców i Zawodników mały klub staje się znanym miejscem, gdzie panuje uśmiech, radość i postęp w pracy treningowej. Dochodzą nowi zawodnicy- widząc i doceniając naszą wspólną pracę.
Tak, w sporcie pojawiają się też łzy, trzeba o tym pamiętać,są ambicje,są emocje,są mecze wygrane, są i przegrane nie wszyscy sobie z tym radzą. Jednak ważne by o tym pamiętać. Nie trzeba być gigantem finansowym by stworzyć profesjonalne warunki do szkolenia dzieci i młodzieży. To prawda, że bez wsparcia finansowego miasta i sponsorów jest bardzo trudno, jednak NAJWAŻNIEJSZA jest: mądra, ciężka praca na treningu poparta zaufaniem rodziców, którzy wspierają i nie komentują pracy w klubie. Zarząd wspiera trenerów i Im ufa, każdy ma prawo do błędu,ważne jest by się wspierać i każdego dnia wierzyć w to co robimy.
Wszyscy pracujemy dla Dzieci a to Jedyny Wartościowy Skarb na ziemi o który trzeba dbać !!!!